KONST / Litografier / Färglitografi 11528176

nr 1152 8176

Vilhelm Lundström

(1893-1950), Danmark

Färglitografi, 'Still life with yellow pitcher', signerad och numrerad 171/250, motivet: 63x45

Vilhelm Lundström, dansk bildkonstnär född 1893, död 1950.

måndag 11 december 2017
kl 19:03:00

Vilhelm Lundström

Läs mer om Vilhelm Lundström